Karjeras iespējas

Ceturtdien, 22.martā,Kapsēdes pamatskolas 7.,8., 9. klases skolēni viesojās Liepājas Valsts tehnikuma Atvērto durvju dienā.

Dienas laikā bija iespējams uzzināt par prakses iespējām Latvijā un ārzemēs, par stipendijām un jebkurš interesents varēja iepazīties ar absolventu veiksmes stāstiem.

Jauniešiem interesantā veidā bija iespēja iepazīties ar profesijām, kuras ir iespējams apgūt tehnikumā – radošākajiem bija iespēja pašu rokām cept vafeles, sameklēt īsto toni acu ēnām, tehniskie prāti varēja veikt dažādus shēmu slēgumus, aplūkot kā darbojas metālapstrāde un veikt dažādus citus interesantus uzdevumus, kas ļāva labāk iepazīt katru profesiju.

Pēc mācību ekskursijas skolēni kopā ar klases audzinātājām pārrunāja redzēto, lai saprastu savas vēlmes un intereses nākotnes profesijas izvēlē.


VIAA un ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Kapsēdes pamatskolas 8. un 9. klase 11. oktobrī viesojās SIA "Zibenszeļļi" un Haralda Pladera gaterī.

Skolēni iepazina, kā gaterī no mežā izaudzēta koka iznāk dēļi, no kuriem gatavojam mēbeles. SIA "Zibenszeļļi" vadītājs mūs iepazīstināja ar procesu, kā tiek sagatavota, izžāvēta un sapakota malka, kuru eksportē uz Angliju un Īriju. Skolēni izrādīja interesi par darba iespējām vasarā. Pēc kokapstrādes un gatera apmeklējuma skolēni secināja, ka darbs ir ļoti smags un atbildīgs. Novērtēja to, cik vecākiem smagi ir jāstrādā, lai nopelnītu naudu. Paldies uzņēmējiem par uzņemšanu un konsultāciju darba specifikā.