Karjeras iespējas

Ceturtdien, 22.martā,Kapsēdes pamatskolas 7.,8., 9. klases skolēni viesojās Liepājas Valsts tehnikuma Atvērto durvju dienā.

Dienas laikā bija iespējams uzzināt par prakses iespējām Latvijā un ārzemēs, par stipendijām un jebkurš interesents varēja iepazīties ar absolventu veiksmes stāstiem.

Jauniešiem interesantā veidā bija iespēja iepazīties ar profesijām, kuras ir iespējams apgūt tehnikumā – radošākajiem bija iespēja pašu rokām cept vafeles, sameklēt īsto toni acu ēnām, tehniskie prāti varēja veikt dažādus shēmu slēgumus, aplūkot kā darbojas metālapstrāde un veikt dažādus citus interesantus uzdevumus, kas ļāva labāk iepazīt katru profesiju.

Pēc mācību ekskursijas skolēni kopā ar klases audzinātājām pārrunāja redzēto, lai saprastu savas vēlmes un intereses nākotnes profesijas izvēlē.


Karjeras dienas Kapsēdes pamatskolā

29.martā Kapsēdes pamatskolā notika karjeras izglītības nodarbība pēc Brajena Meina izstrādātās metodes “ Mērķu plānošana”. Karjeras nodarbība notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Skolēni, darbojoties grupā un individuāli, mācījās:
• kā plānot un sasniegt savus mērķus, izstrādājot savus tālākos rīcības soļus karjeras
veidošanā;
• dalījās pieredzē;
• uzklausīja karjeras speciālista ieteikumus savas tālākas karjeras veidošanā;
• izdarīja izvēles par savām tālākajām mācību iespējām.
Paldies Grobiņas novada karjeras speciālistei Dinai Kundziņai.