Satversmes tiesas konkurss

2018. gada 25. septembrī, Satversmes tiesa izsludināja skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu, kas veltīts mūsu valsts pamatlikumam – Satversmei. Satversmes tiesa konkursu izsludināja jau otro reizi.
Satversmes tiesa aicināja pedagogus pieteikt zīmējumu konkursam “Manas pamattiesības Satversmē” vispārējās un speciālās izglītības iestāžu 6. klašu skolēnus, savukārt dalībai domrakstu konkursā “Latvijas Satversmes nākamie simts gadi” aicināja pieteikt vispārējās izglītības, speciālās izglītības un profesionālo izglītības iestāžu 9. un 12. klašu skolēnus.
Konkursa mērķis bija sekmēt skolēnu lojalitāti Latvijas Republikai un uzticību Latvijas Republikas Satversmei, kā arī stiprināt skolēnu valstisko apziņu un rosināt skolēnu līdzdalību valsts norisēs. Ar šī konkursa starpniecību Satversmes tiesa vēlas veicināt skolēnu interesi un izpratni par Satversmi un tās nozīmīgumu, kā arī pilnveidot skolēnu zināšanas par Latvijas kā demokrātiskas tiesiskas valsts pamatvērtībām, iepazīstināt skolēnus ar Satversmes tiesu, skaidrot tās lomu demokrātiskā sabiedrībā.
Atbilstoši konkursa nolikumam Vērtēšanas komisija, kurā tika apvienoti visi Satversmes tiesas tiesneši, novērtēja iesūtītos darbus un nolēma:
Zīmējumu konkursā “Manas pamattiesības Satversmē”  1. vietu ieguva Kapsēdes pamatskolas skolniece Kristīne Gruškevica, pedagoģe Iveta Skubiņa.
Skolotāja Iveta Skubiņa un skolniece Kristīne Gruškevica tiek aicinātas  2019. gada 15. februārī  uz apbalvošanas ceremoniju Satversmes tiesā.
Paldies Kristīnei un skolotājai Ivetai par ieguldīto darbu.
Kapsēdes pamatskolas direktora vietniece Skaidrīte Brugevica

18.01.2019
Māris Gulbis