Mēs tikāmies maijā

Gluži kā bišu saime ābeļziedos, tā Kapsēdes pamatskolā no malu malām 12. maijā salidoja mūsu absolventi, bijušie un esošie darbinieki , kā arī viesi. Iemesls gana nopietns – tagadējai skolas ēkai 35 gadi.
Skolas ikdiena ir dažāda. Te mijas darba grūtums ar gandarījumu par paveikto. Un vislepnākie skolas ļaudis ir tad, ja mūsu audzēkņi atrod savu īsto vietu dzīvē. Nevis kļūst par slavenībām, bet ir cilvēki ar lielo burtu.

Prieks, saviļņojuma asaras,  mulsums un uztraukums – dažādas emocijas kūsāja visapkārt. Ir taču dīvaini, ja atgriezies vietā, kur pavadīts daudz laika, piedzīvots, uzzināts un iegūts tik daudz.  Skolas laiku palīdzēja atcerēties dažādās fotogrāfijas, kas bija izvietotas gan skolas 1. , gan 2. stāvā.  Tāpat ciemiņiem atrādījām arī to, ko darām ikdienā – 1. stāvā varēja aplūkot 7. klases skolnieka Matīsa Līduma paveikto – dažādus priekšmetus no koka un finiera, 2. stāvā varēja priecāties par skolēnu zīmējumiem. Bija izveidoti kabinetu apraksti – ko šajā telpā mācās, kas tai raksturīgs un kurš skolotājs tur strādā. Absolventi atzina, ka izstaigājuši visu skolu, daudz kas bijis piemirsies, daudz kas ir citādāk kā viņu skolas laikā. Taču tas, ka varēts paviesoties gandrīz visās klasēs, bijis interesanti.  

Lai atkal satikšanās  svētki izdotos, mums palīgā nāca daudz cilvēku, bet diviem no tiem gribam teikt īpašu paldies – Ievai Annai Avotiņai un Edgaram Kļaviņam. Šie abi jaunie cilvēki ne tikai pabeiguši Kapsēdes pamatskolu un turpina mācības, bet vadīja salidojuma svinīgo daļu, kas nebūt nav viegli.

Viss bija kā jau dzimšanas dienā – koncerts ar dejām un dziesmām, sapucējušies cilvēki,  atmiņas , ko ritināt palīdzēja skolotāji, bijušie Kapsēdes pamatskolas direktori Imants Sils un  Uldis Vērsis. Pašreizējais skolas direktors Kaspars Politers stāstīja par skolu šodien un, lai stāstījums būtu visiem labi saprotams, tas tika papildināts ar kino – kadriem  no skolas ikdienas darbiem un nedarbiem.  Saņēmām dāvanas, ziedus un daudz laba vēlējumu no tuvākiem un tālākiem apsveicējiem, bijušajiem audzēkņiem.  Bija fotografēšanās, lai iemūžinātu kaut daļu no skaistā un lai atstātu liecības vēsturei. Īpašs pārsteigums bija milzīgā dzimšanas dienas torte skolas veidolā. Katram tika pa gabaliņam “skolas”.  Dejas solī mūs pavadīja grupa “Klaidonis”. 

Sirsnīgas sarunas, smiekli un atmiņu stāsti tika šķetināti līdz pat rīta gaismai. Vakara gaitā bieži nācās dzirdēt “ bet jūs  atceraties, kā mēs...”, nāca gaismā dažādu nedarbu autoru vārdi, atklājās ilgi noslēpumā glabātas simpātijas, dažādi komiski gadījumi gan ar pašiem skolēniem, gan skolotājiem. Kas kādreiz skolā šķita teju vai pasaules gals, tagad, pēc gadiem, izraisīja smaidu un jautrību. Un nevienam ne prātā nenāca par kaut ko apvainoties. Jo tās ir tik vienreizējas atmiņas. Otru tādu nav. Šo unikālo atmiņu glabātāji ir mūsu absolventi, skolotāji, darbinieki. Un ko tik visu nevarētu pastāstīt pati skola, ja vien spētu...

Paldies visiem, kas bija Kapsēdes pamatskolas  dzimšanas dienā, paldies tiem, kas bija ar mums domās! Tiksimies atkal nākamajā salidojumā, atkal maijā!

Kapsēdes pamatskolas vārdā skolotāja Aira Zikmane

30.05.2018
Māris Gulbis