Latvijai 100

Šo pašu svētāko tu neaizmirsti: vai celies debesīs, vai jūras dzīlēs nirsti, vai draugu pulkā dali savu prieku, vai viens pats satiecies ar pretinieku- tu esi Latvija! (O.Vācietis.)
Arī Kapsēdes pamatskolā svinējām dzimšanas dienu – mūsu, jūsu, manai, tavai Latvijai -100! Jau labu laiku pirms svinamās dienas gaisā virmoja gaidāmo svētku noskaņa. Tie bija skolēnu zīmējumi, radošie darbi, vēlējumi un dekorācijas skolā. Tie bija dzejoļi , dziesmas un teksti par un ap Latviju. Sarunas, domas un sajūtas.
Skolā Latvijas goda diena tika atzīmēta piektdien 16. novembrī.  Pārsvarā visas svinības noris vakarpusē, tā arī mēs uz skolu devāmies vien pēcpusdienā , mācījāmies tikai mazliet. Tad devāmies pierādīt, ka labi pazīstam un pārzinām Latviju. Gan mazo, gan lielo klašu skolēni viesojās dažādās radošajās stacijās. Tur viņus sagaidīja skolas skolotāji, kas bija sarūpējuši uzdevumus, viktorīnas, praktiskos darbiņus un izklaidi. Katras klases kartītē tika krātas zvaigznes ar punktu skaitu. Tas bija tik liels, ka kopsavilkumā bija grūti pat saskaitīt – kā nekā arī punkti šoreiz nopelnīti  simtos.
Nu jau trešo gadu skolas zālienā pašus un viesus priecē puķu dobe – Latvija. Gan pavasarī, gan vasarā, arī rudenī ziedu krāsas atbilst Latvijas valsts karoga krāsām. Taču tagad, gada drēgnākajā un tumšākajā laikā mūsu dobe “uzziedēja” ar sveču liesmiņu palīdzību. Dzimšanas dienas svecītes aizdedzināja skolas čaklākie un veiksmīgākie skolēni.
 Pēc labi padarīta darba pulcējāmies skolas ēdnīcā, kur bija klāts dzimšanas dienas galds. Viss kā jau svinībās - neizpalika pat kliņģeris un kakao, kā arī sveču gaismas rāmā gaisotne.
Vakara noslēgumā ar koncertu mūs priecēja Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers un mūziķis Normunds Kalniņš.Dzirdējām mums mīļas un pazīstamas dziesmas. Koncertu klausīties atnāca  gan vecāki, gan vecvecāki, pazīstami un svešāki mūsu pagasta cilvēki. Jutāmies mīļi un sirsnīgi, dziedājām līdzi, priecājāmies.
Dzimšanas diena nosvinēta. Sakām paldies visiem, kas palīdzēja tapt svētkiem! Tāda laba sajūta, ka mums ir mūsu valsts, ka esam par to atbildīgi, ka ir, kā dēļ mācīties, strādāt, jo “tu esi Latvija”.
Kapsēdes pamatskolas skolotāja Aira Zikmane

25.11.2018
Māris Gulbis