Ekoskolas zaļie darbi 2017./2018.m.g.

Mācību gada laikā 6. klase iesaistījās dažādos ekoskolas veidotajos pasākumos, ar resursu otrreizējo izmantošanu un pārstrādi saistītos konkursos un apmeklēja vietas, kurās tiek pārstrādāti mūsu saražotie atkritumi.
    Oktobra sākumā mēs devāmies ekskursijā uz Grobiņu, kur mēs apmeklējām un iepazinām “Liepājas RAS” darbību. Mums parādīja kur tiek uzglabāti mūsu saražotie sadzīves atkritumi, kas ar viņiem notiek pēc to atgādāšanas uz atkritumu poligonu. Skolēniem bija ļoti interesanti apmeklēt tā saucamo atkritumu dārgumu muzeju, kurā mēs varējām redzēt senas, antīkas un vēsturiskas lietas, sadzīves priekšmetus un pat mākslas darbus, kurus cilvēki izmet atkritumu konteineros, jo viņiem tie vairs nav vajadzīgi. Starp šiem priekšmetiem bija atrodamas senas elektroierīces, vērpjamie ratiņi, mākslas darbi, mūzikas instrumenti un citas lietas. Šajā izbraukumā mums poligona darbinieki arī vadīja nelielu izglītojošu nodarbību par to kā pareizi ir jāšķiro atkritumi un skolēniem bija arī aktivitātes, kurās viņi varēja pārbaudīt to cik daudz viņi ir sadzirdējuši no informatīvās nodarbības.

    Oktobra nogalē un novembra sākumā 6. klase piedalījās veselīga uztura nedēļas aktivitātēs, piemēram, skolēniem starpbrīžos bija iespēja doties uz “Garšu laboratoriju”, kur viņi varēja pārbaudīt savas garšu kārpiņu spējas atpazīt augļus un dārzeņus tikai pagaršojot tos ar aizvērtām acīm.
Novembra sākumā mēs iesaistījāmies ekoskolas veidotajā pasākumā, kurā mums bija jāveido un pēc tam arī jāprezentē citiem skolēniem plakātus par atbildīgu pārtikas patēriņu.

    Bez aktīvas iesaistes ekoskolas veidotajos pasākumos, 6.klases skolēni arī aktīvi piedalījās konkursā “Mans veltījums tīrai Latvijai”, kurā skolēniem bija jārada praktiski pielietojamas lietas, priekšmeti no otrreiz lietojama kartona. Skolēni šajā konkursā iesniedza no kartona veidotu lampu, no kartona iepakojumiem veidotu cilvēciņu, kuru var izmantot kā mācību līdzekli un stūri, kuru var pievienot pie datora vai planšetdatora un spēlēt sacīkšu mašīnu spēles.

    Martā skolēni aktīvi iesaistījās projektu nedēļas pasākumos un darbos. Mūsu galvenais uzdevums bija izstrādāt projektu darbu par “Palmu taukiem pārtikā”. Skolēni ar lielu aizrautību pētīja mājās esošos pārtikas produktus un to sastāvus, lai uzzinātu cik daudz viņi patērē ikdienā pārtiku ar palmu taukiem tajos. Projektu nedēļas noslēguma pasākumā skolēni prezentēja savu veikumu un iepazīstināja pārējos skolēnus ar palmu tauku labajām un sliktajām īpašībām.

    Mācību gada izskaņā skolēni piedaloties Zelta Zivtiņas Čempionāta pildīja dažādus uzdevumus, kuros viņi pamatā izmantoja otrreiz lietojamas lietas, piemēram, uzdevumā, kurā bija radoši jāparāda lauva, skolēni to veidoja no jau izmantota kartona, uzdevumā, kurā bija jāparāda TELE2 pārklājums skolēni izmantoja jau iepriekš izmantotu finieri un dzijas pavedienus. Arī uzdevumā, kurā bija jāattēlo eksperiments skolēni izmantoja otrreiz izmantojamus materiālus - avīzes, plastmasas pudeles. Un pamatā saviem tērpiem izmantoja nevis jaunus krekliņus, bet jau lietotus, lai ietaupītu resursus. Klases karogu darinājām no materiāliem, kurus ieguvām no jau novalkātām drēbēm, kuras varēja izmantot, lai izgrieztu burtus, zīmējumus.

    Gada noslēgumā 6. klase saņēma pateicību par 2. vietu skolā 405 kg makulatūras savākšanā (Emija Emīlija Saule 161 kg, Toms Valdmanis 135 kg, Pēteris Zikmanis 109 kg).
Elektroierīču vākšanā 15 punktus nopelnījis Pēteris Zikmanis.
6. klases audzinātāja Liene Logina

 

13.07.2018
Māris Gulbis