Draugos ar velosipēdu

Kapsēdes pamatskolas skolēni ir aktīvi riteņbraucēji. Daudz skolēnu ar velosipēdu braukā pa pagasta ceļiem, arī uz skolu brauc ar velosipēdu. Bet vai tas ir droši? Vai pārzinām ceļu satiksmes noteikumus? Skolēniem jau trešo gadu bija  iespēja visa mācību gada garumā apgūt ceļu satiksmes noteikumus, lai pavasarī varētu nokārtot testu un saņemt velosipēda vadītāja apliecību.  Rudenī skolēni bija pārliecināti, ka ļoti labi pārzina ceļu satiksmes noteikumus.
Kas tur ko nenokārtot velosipēda vadītāja testu? Taču tas nebūt tā nebija. Pirmās vilšanās izpildot eksāmena testu CSDD mājas lapā. Eksāmens nav nokārtots! Pirms tam puiši bija pārliecināti, ka visu zina un saprot. Tikai tad skolēni saprata, ka jāmācās cītīgāk, nopietnāk. Dažiem skolēniem satiksmes situāciju izpratnē palīdzēja arī vecāki.
Mācījāmies par velosipēda uzbūvi, velobraucēja ekipējumu. Runājām par pasažieru un kravas pārvadāšanas noteikumiem. Mācību laikā rūpīgāk iepazinām ceļazīmes. Uzzinājām, kā tiek regulēta ceļu satiksme. Analizējām dažādas situācijas krustojumu šķērsošanā. Kuriem transporta līdzekļiem ir priekšroka, kādā secībā katrs transporta līdzeklis izbrauc krustojumu.
Pavasarī skolā ieradās Liepājas CSDD pārstāvis Arnis Jekste un  skolēni kārtoja velosipēda  vadītāja testu. Varam lepoties – mums ir skolēni, kuri nokārtoja testu, saņēma velosipēda vadītāja apliecību, un ir pilntiesīgi ceļu satiksmes dalībnieki.
Lai mums jauka, droša vasara! Lai ripo!
Skolotāja Inta Kaire

27.05.2018
Māris Gulbis