1.un 2.klases skolēni izzina mežu pasākumā - Meža ABC

Pavasaris ir īstais laiks, lai dotos dabā un apgūtu jaunas zināšanas ārpus skolas sola! Tādēļ aizvadītajā piektdienā 10.maijā Kapsēdes pamatskolas 1. un 2. klašu skolēni devās uz Kuldīgas novada Padures pagastu, lai piedalītos Latvijā lielākajā izglītojošajā pasākumā par mežu – „Meža ABC”, kas vienkopus pulcēja 3000 zinātkāru skolēnu no tuvākām un tālākām Latvijas skolām.
Meža teritorijā kopumā bija izvietotas 53 stacijas, kurās varēja izzināt dažādas tēmas, kas saistītas ar mežu – par dzīvniekiem, augiem, jaunākajām mežistrādes tehnoloģijām, augsni, medībām, u.c. Visas dienas garumā 1.un 2.klases skolēni apmeklēja 7 dažādas meža stacijas un katrā no tām varēja uzzināt vai praktiski izmēģināt ko jaunu – kopīgiem spēkiem iestādīja eglītes, atklāja meža ugunsgrēku, noteica tā koordinātas un guva arī praktiskas iemaņas uguns nodzēšanā, uzzināja to, ka alnim nav augšējo zobu un ka viņš, kā izrādās, ir ļoti labs peldētājs, kā arī izmēģināja spēkus koku gāšanā un nogāzto koku pārveidošanā par baļķiem, izmantojot mežistrādes simulatoru.
Diena bija jaunām emocijām un zināšanām bagāta, skolēni mācījās ne tikai zināšanas un iemaņas dažādos ar mežu saistītos tematos, bet apguva arī sadarbības prasmes, strādājot komandā, kā arī guva masu pasākuma pieredzi, mācoties būt uzmanīgam, rūpīgam un pieklājīgam pret otru.
Kapsēdes pamatskolas skolotāja Paula Šereiko!

18.05.2019
Māris Gulbis